درباره برند زی موی…..

برند زی موی چگونه شکل گرفت؟ شرکت زر سیما به مدت 17 سال نماینده انحصاری برند لورال در ایران بود .که به دلیل اعمال تحریمهای بین المللی لورال از ایران رفت.

زر سیما دو راه پیش رو داشت یا باید 300کارمند خود را تعدیل میکرد یا راه دیگری برای بقا پیدا میکرد.

زر سیما تصمیم گرفت تا با استفاده از سالها تجربه در ضمینه محصولات بهداشتی آرایشی یک برند ایرانی تولید کند. بهترین برند ایرانی مراقبت از مو  .

حتما متوجه شده اید که بسیاری از برند های ایرانی مراقبت از مو با سر و شکلی غیر ایرانی در بازار حضور پیدا میکنند. حروف لاتین بیش از تایپو گرافی فارسی بر روی بسته بندی ها به چشم میخورد و باور عمومی بر این است که اگر برندها خارجی به نظر برسند اقبال بهتری برای فروش دارند.

ما تصمیم گرفتیم که چنین باوری را عوض کنیم….

زی موی چگونه شکل گرفت؟

کارمان را با یک داستان شروع کردیم. داستانی که پایه در اصول استراتژیک برند جدید داشت. داستان استوره ای ایرانی داستانی که معجزه در آن اتفاق میافتاد که میتوانست تجسم معجزه ای که در انتظارش هستیم باشد. این قصه چهار چوبی شد برای طراحی محصولات و فعالیتهای تبلیغاتی برند جدید. داستان ما  درباره یک پادشاه تنهای ایرانی به نام بهرام بود .بهرام عاشق یک پری میشود .ولی مشکل اینجاست که پری هر روز به شکل یک جاندار متفاوتی در میاید و تنها در آب یا آینه است که میتوان تصویر واقعی او را دید. پری به شکل کبوتر و طاووس ، شانه به سر و آهو ،ماهی یا اسب در میآید تا اینکه یک شب ققنوس به یاری بهرام میشتابد و پری را برای همیشه به قامت یک انسان در میاورد.

ما نام برند جدید را زی نهادیم و آن را به سادگی با خطوطی شبیه مو طراحی کردیم و سادگی را پایه و اساس تمام طراحی ها قرار دادیم. میخواستیم همه جا از حروف فارسی استفاده کنیم.  پس به شیوه ای این حروف را طراحی کردیم که امروزی و ساده باشد.

زی یعنی زندگی کن

زی یعنی زیبایی یکپارچه کائنات

فرقی نمیکند زن باشی یامرد یا هر جاندار دیگری. پس میتوانیم از تاج طاووس یا یال اسب به جای گیسوی یک زن استفاده کنیم چرا که همه یکی هستند. ما نام حیوانات قصه برند را جان گذاشتیم. تصاویر جان ها مخصوص برند زی طراحی شد و در کنار اشعاری از شاعران سرشناس ایرانی بر روی بسته بندی ها و نقاط دیگر تماس برند نقش بست. دفتر مرکزی با استفاده از هویت جدید بصری طراحی شد. این چهره جدید برای کارمندانی که سال گذشته امیدی برا کار نداشتند امید بخش بود و به آنها انگیزه ای بیش از پیش برای ادامه مسیر میداد.

زی ساخت ایرانی

با وجود اینکه زمان زیادی از رونمایی برند زی نمیگذرد استقبال مخاطبین از برند جدید فوق العاده و مایه دلگرمی است.